EKİBİMİZ

ERDAL BAYDAŞ
 

Fotoğraf, Film


Grafik Tasarım ve Resim eğitimlerinin ardından Floransa’da Lorenzo De’Medici Sanat Enstitüsü fotoğraf bölümünü bitirdi. 1996’da kendi şirketini kurarak Türkiye’nin önemli markalarına ve reklam ajanslarına fotoğraf hizmeti vermeye başladı. 2010 yılından beri film konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Bazı kamu projelerinde de görev almıştır. Ayrıca projelerde bazında bazı marka ve reklam ajanslarına danışmanlık hizmeti de vermektedir.
ÖZGÜR BOZGÜN
 

Kameraman, Görüntü Yönetmeni


1994’de girdiği film sektöründe kamera arkasında ki her konuda tecrübe kazanmış bir görev adamıdır. Kurumsal tanıtım filmlerinden belgesellere, televizyon prodüksiyonlarına birçok projede görev almıştır. Çalışmalarını Ankara merkezli sürdürmektedir.
RACİ TAŞAN
 

Fotoğraf, Film, Grafik Tasarım, Web


Fotoğraf ve film çekimi
JİRO KUMAKURA
 

Kameraman, Görüntü Yönetmeni


Tokyo doğumlu olan yönetmenimiz 2004 yılından beri film direktörü ve videographer olarak birçok belgesel film ve müzik video çalışması yapmıştır. Jiro, Tokyo Waseda Üniversitesinde felsefe eğitimini tamamladıktan sonra İtalya’da Lorenzo De’Medici Enstitüsünde fotoğraf eğitimi almıştır. Film çalışmalarını Tokyo merkezli sürdürmektedir.
OLGA LİTVİNOVA
 

Endüstriyel Tasarımcı, Eğitmen


Moskova doğumlu Olga, ODTÜ Endüstriyel Tasarım eğitimini onur derecesi ile tamamladı. Bazı önemli sanayi firmalarında tasarımcı olarak görev yaptı. TRT’de 3D animasyon ve modelleme çalışmaları yaptı. 2003’da gittiği İtalya’da iç mimarlık yüksek şeref lisansı aldı. Floransa Tasarım Akademisinde endüstri tasarımı eğitmeni olarak çalışmaktadır. Ayrıca Floransa ve Torino’da ki bazı stüdyolarla çalışmalarını sürdürmektedir.
BARON CHEF
 

Gastronomi


Baron Meshkin dünyanın 11 ayrı mutfağında uzman, İran asıllı gurme şefimiz. Birçok ülkede bilgi ve deneyimini arttıran Baron Chef 28 yıldır Türkiye’de yaşıyor. Gourme Chef olarak önemli restoranlara danışmanlık vermenin dışında eğitmenlik çalışmaları da yapmaktadır. Ayrıca birçok TV kanalında ( BBC, Kanal D, ATV, Show TV, TGRT gibi ) program yapımcılığı ve sunuculuğu görevlerini üslenmiştir. Çalışmalarını Ankara merkezli sürdürmektedir.
CENGİZ KOÇAK
 

Gezgin, Base Jumper


1992’de askeri okuldan mezun olduktan sonra Komando tim Komutanlığı, Paraşüt Eğitmenliği, Kayak eğitmenliği ve Atlayıcı Öğretmenlik yaptı. 2012’deNato Kolordusundaki görevinden sonra emekli oldu ve çalışmalarına sivil hayatta devam etmekte. Kariyeri ilkler, başarılar ve rekorlarla dolu olan Cengiz hakkında belgeseller yapıldı, televizyon programlarında konuk edildi, Türkiye ve yurtdışında birçok panelde konuşmacı oldu. Birçok uluslararası ödüle sahip olan milli sporcumuz çalışmalarına yoğun olarak devam ediyor.
COSİMO BARGELLİNİ
 

Fotoğraf


Floransa İtalya’da profesyonel fotoğrafçılık çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Richmond Üniversitesinde fotoğraf eğitimi vermektedir. 40’dan fazla uluslararası kitapta fotoğrafları yayınlanmıştır. İtalya, ABD, Meksika, Tayvan, Tayland, Çin, Brezilya, Arjantin, Rusya gibi bir çok ülkede eğitimler verdi, workshoplar düzenledi ve konferanslara katıldı.
 
ALİ BAYDAŞ
 

Fotoğraf, Medya


Gazi Üni. İletişim Fakültesi mezunu. Tempo Dergisi’nin kuruluşundan itibaren yazar ve foto muhabir olarak görev yaptı. 10 yılını geçirdiği Hollanda’da Amsterdam Stadsblad gazetesinde çalıştı. Baydaş Fotoğraf Tanıtım’da fotoğraf ekibi direktörlüğü yaptı. Bazı web sitelerinde köşe yazarlığı yaptı. ‘Fotoğraf Ustaları’ adlı kitap serisinde yer aldı. Afsad’da eğitmen olarak görev aldı. Freelance çevirmenlik yapmaya devam ediyor.
LEVENT AYAŞLIOĞLU
 

Yönetmen


Ankara doğumlu olan yönetmenimiz Anadolu üniversitesi İletişim Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü mezunu. 1992’de Sony Broadcast İstanbul satış temsilciliği ile başlayan çalışma hayatı 2007’den beri dDf’de yapımcı yönetmen olarak devam ediyor. Türkiye, İtalya, Fransa, Almanya, İngiltere, Azerbaycan, Kazakistan ve Hindistan’da 300’den fazla reklam filmi, belgesel film ve müzik klibi yönetti. Kristal Elma dahil birçok reklamcılık ödülü ve 11 uluslararası ödül kazandı.